2017-11-09

NAKSAM Müdürü Doç. Dr. Gülen Özdemir, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr.Fatma Betül Sayan Kaya’nın Davetiyle Düzenlenen İstişare Toplantısına KatıldıÜniversitemiz Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (NAKSAM) Müdürü Doç.Dr.Gülen Özdemir, kadının ekonomik ve sosyal statüsünün güçlendirilmesi, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve kadının insan haklarının korunması kapsamında Üniversiteler bünyesinde yer alan Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezleri ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’nın Başkanlığında 1 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 14.00'te Ankara The Green Park Hotel’de gerçekleştirilen İstişare toplantısına katıldı.

Toplantıda YÖK Kadın Çalışmaları Birimi Başkanı Prof.Dr. Sezer Şener Komsuoğlu da  yer aldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, konuşmasına “Şiddet, asla kabul edilemez bir insanlık suçudur.” diyerek başladı ve  "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 3.Ulusal Eylem Planı" ile ilgili açıklamalarda bulundu.

NAKSAM Müdürü Doç.Dr.Gülen Özdemir ise konuşmasında merkezin çalışma konularının daha çok, kırsaldaki kadın ve bunların ekonomik kaynaklara erişimi, örgütlenme ve kooperatifçilik alanlarında ağırlık kazandığını belirtti. NAKSAM’ın kurulduğu 2012 yılından günümüze beş yıllık sürede 3 ‘ü uluslararası olmak üzere 18 adet konferans, sempozyum, söyleşi, sergi ve konser gibi etkinlikler gerçekleştirildiğini, ayrıca biri Dünya Bankası Projesi olmak üzere 3 adet proje ve konuyla ilgili birçok makale ve yayın yapıldığını belirtti.

Toplantı toplu fotoğraf çekimi ve akşam yemeği ile sona erdi.